Pragniemy wszystkich z radością poinformować o znaczącym sukcesie naszego sołectwa. Był on możliwy  dzięki  zaangażowaniu  i przychylności wielu osób, które obdarowały nas zbożem, warzywami ,owocami ,kwiatami  , akcesoriami i starymi przedmiotami codziennego użytku. Składamy serdeczne podziękowania  wszystkim, którzy pomogli  nam  w wykonywaniu przeróżnych  prac  podczas przygotowań do dożynek oraz  tym, którzy dowieźli  nas do Polanowa. Mamy  satysfakcję, że nasz trud się opłacił, a udział  w Dożynkach Gminnych w Polanowie zakończył się naszym wspólnym sukcesem. Byliśmy zauważalni , zarówno przez przepiękny ubiór  naszych Pań, którym towarzyszyli strażacy, jak i  dzięki wspaniałym, smakowitym wypiekom oraz przysmakom. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem, a na scenie tradycyjnie  zespół  OLSZYNA nie miał sobie równych. Oceniono nas bardzo wysoko, a podziękowania i wyrazy uznania nadal kierowane są pod naszym adresem. Podkreślić należy, że stało się tak dlatego, że jako sołectwo wzięliśmy udział we wszystkich konkursach  i zajęliśmy następujące lokaty:

  1. „Najładniejszy przystanek autobusowy” – sołectwo otrzymało wyróżnienie i gratyfikację finansową w postaci talonu w wysokości 200 zł.
  2. „Stoisko promocyjne” – sołectwo zajęło 3 miejsce i otrzymało talon w wysokości 200 zł.
  3. „Najładniejszy wieniec dożynkowy” – sołectwo zajęło 2 miejsce i otrzymało talon w wysokości 700 zł.
  4. „Dożynkowy pokaz mody” – sołectwo było bezkonkurencyjne i zajęło 1 miejsce, a nagrodę indywidualną otrzymała prezentująca strój Marta Ciekańska.

W naszej  galerii uwieczniono na fotografiach  przygotowania oraz udział w dożynkach.  Zapraszając do ich obejrzenia, zapewniamy, że  jest co oglądać  i za co dziękować. Podziękowania zapewne będą też miały miejsce podczas organizacji Sołeckiego  Święta Plonów dnia 23 września 2017 roku w Żydowie, na  które wszystkich  serdecznie zapraszamy.

Link do przygotowań i samych dożynek:

https://drive.google.com/open?id=0B-lQ2_H5BU_cNzdOcm9Fd1JBbmM

 

https://drive.google.com/open?id=0B-lQ2_H5BU_cdk9GYzJkRlNsM1U