5 maja 2018 roku pozostanie historyczną datą w dziejach jednostki OSP w Żydowie oraz społeczeństwa sołectwa Żydowo i mieszkańców gminy Polanów. Tego dnia, w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, druhów z sąsiadujących i zaprzyjaźnionych jednostek OSP, rodzin oraz mieszkańców, miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie i przekazanie w użytkowanie nowej remizy strażackiej i samochodu strażackiego, połączone  z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

Swoją obecnością zaszczycili nas  m.in.: władze gminy z burmistrzem Grzegorzem Lipskim na czele,  poseł na Sejm RP Stefan Romecki, senator RP Piotr Zientarski, wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski, generałowie Straży Pożarnej ze Szczecina i Ukrainy, Komendant PSP w Koszalinie, strażacy ochotnicy gminy Polanów, Bobolic, liczna grupa strażaków z Gowidlina  na  Kaszubach, przyjaciele druhowie z LINDAU, przedstawiciele Służby Więziennej, radni z gminy i powiatu.

Uroczystości towarzyszyły:   msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, defilada strażaków i gości, ceremonia wręczenia medali, odznaczeń, awansów i statuetek  oraz okolicznościowe przemówienia i podziękowania. W święcie uczestniczyła  liczna rzesza mieszkańców sołectwa Żydowo.

Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego w imieniu mieszkańców sołectwa Żydowo, sołtys z radą sołecką  uhonorowali okolicznościową statuetką  „Pomocna Dłoń” i wiązanką kwiatów w podziękowaniu za wkład pracy w poprawę bezpieczeństwa ppoż. i zmianę infrastruktury w naszej miejscowości.

Wyrazem wdzięczności za liczną pomoc naszych strażaków z OSP Żydowo,  na którą zawsze możemy liczyć , było zaproszenie przez  radę sołecką na zabawę taneczną z  zespołem  muzycznym. Dla naszych gości przygotowaliśmy stoiska z ciastem, napojami, grillem i wyrobami wędliniarskimi.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, na które możemy liczyć przy organizacji imprez w naszej miejscowości.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1hz7_mNQzI-Q7xQzwLt0wahfyFyB-Xwn6?usp=sharing